суббота, 9 января 2021 г.

 

11 січня 


Літературне читання
Тема. Земля – наш спільний дім. Анатолій Качан. Летючий корабель
Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю Анатолія Качана; ознайомити з його віршем «Летючий корабель»; удосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.

— Сьогодні на уроці ми зазирнемо до віршованої скарбниці Анатолія Леонтійовича Качана.
— Які твори цього поета ми вже вивчали? («Дівчинка і море», «Біля тихого Дунаю»)


Хід уроку


II.  Вивчення нового матеріалу
1. Робота над заголовком. Гра «Передбачення»
— Прочитайте заголовок: зі здивуванням, із захопленням, з питальною інтонацією.
— Як ви вважаєте, про що йтиметься у вірші з таким заголовком?
2. Виразне читання вірша
— Чи сподобався вам вірш?
— Які почуття він у вас викликав?
— Які картини ви уявляли, слухаючи його?
— У якому темпі, з якою інтонацією і силою голосу будете читати вірш?
— Які слова виділите голосом при читанні?
3. Словникова робота
Юнга                   чергування, перебування на якому-небудь посту на судні.

Вахта                   високий стовп, вертикальна або похила конструкція на судні, призначена для встановлення вітрил, прапора або спостережного пункту.

Щогла                  підліток на судні, що навчається морської справи, готується стати

матросом.

— Серед слів правої колонки знайдіть тлумачення до слів лівої колонки.
4. Фізкультхвилинка
5. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання
— Що поет порівнює з кораблем?
— Навколо чого пливе Земля?
— Ким є ми на цьому кораблі?
— На що схожий Місяць?
— Хто пливе разом з нами на палубі Землі?
— До чого нас закликає поет?
— Як поет пише про прихід весни?
— Що він бажає Землі?
6. Визначення теми та головної думки вірша

Тема: оспівування життєдайної краси планети Земля – батьківщини для всіх народів.

Головна думка: «ставай на вахту разом з нами, пильнуй, щоб п'ять материків були сповиті не димами, а синім диханням лісів».

7. Гра «Добери риму»
Сонця — ... (охоронці).
Земля — ... (корабля).
Народів — ... (природи).
Ти — ... (з висоти).
Зеленим — ... (безіменні).
Землі — ... (журавлі).
З нами — ... (димами).
Материків — ... (лісів).
Десна — ... (весна).
Гілці — ... (мандрівці).
8. Гра «Добери пару» (дієслово — іменник)
Пливе (Земля)
Сяє (Місяць)
Пливуть (сусіди)
Цвіте (калина)
Виходить (Десна)
Прийшла (весна)
Тремтить (лист)
III. Підсумок уроку
Гра «Закінчи речення»
·        Сьогодні на уроці я вчився...
·        Найбільше мені сподобалось...
·        Урок завершую з... настроєм.
IV. Домашнє завдання
Виразно читати вірш (с. 77).
Українська мова

Тестові завдання за розділом «Прикметник» (4 клас)

  1.Прикметники вказують на:

а)назву предмета;

б)ознаку предмета ;

в)дію предмета.

2.Прочитай вірш і порахуй, скільки в ньому прикметників.

     Перша бджілка вилітає,

     Красне сонце прославляє.

     Сонце тепле, як яєчко,

     У пташиному гніздечку.

а)3;

б)2;

в)4.

3.Чи можна визначити рід прикметника у множині?

а)так;

б)ні.

4.Які закінчення мають прикметники жіночого роду в орудному відмінку?

а) –ою;

б)-ею, -єю;

в)-ою, -ею, єю.

5.Які закінчення мають прикметники у множині в називному відмінку?

а) –і;

б)–и;

в)-і, -и.

6.В яких відмінках при прикметнику ніколи не буває прийменника?

а)тільки в називному відмінку;

б в називному і знахідному відмінках;

в)в називному і давальному відмінках.

7.Познач речення, в якому виділений прикметник стоїть у називному відмінку.

а)Ясноока тиха осінь ходить між дубів і сосен.

б)Гляне ясне сонечко в весняне віконечко.

в)Земля наче вбралась на Різдво у білу сорочку.

8.Прочитай речення

УУ зелень довгих кіс білокора берізка вплітає золоті стрічки.

УУ реченні прикметниками є:

а)довгих, берізка, золоті;

б)білокора, кіс, золоті;

в)довгих, білокора, золоті.

9.Визнач рід прикметників. З’єднай лінією.

1 далек... путь                                А) чоловічий рід

2)довідков… бюро                       Б) середній рід

3)сердит… собака                        В) жіночий рід

    Домашнє завдання. Повторити вивчені правила про прикметник.

Математика

Тема. Ознайомлення з поняттям «площа фігури». Квадратний сантиметр. Задачі, аналогічні до задач на спільну роботу.

Мета. Ознайомити учнів із поняттями «площа фігури», «квадратний сантиметр»; закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії; вчити розв'язувати задачі на спільну роботу.

Хід уроку

I. Повідомлення теми і завдань уроку.

-Сьогодні ми познайомимось із поняттям «площа фігури», будемо вчитись порівнювати та визначати площі фігур.
II. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу (постановка навчального завдання).

-Які лінії знаєте? ( прямі, криві, ламані лінії);
-Покажіть всі ламані лінії, з чого вони складаються? ((2),(13) – ламані лінії складаються з відрізків, які послідовно з’єднані між собою).
-Покажіть всі криві лінії. ((3), (9));
-Які бувають криві лінії? (незамкнені та замкнені).
-Чим відрізняється фігура за номером (7) від фігури за номером (9)? (Фігура (9) - крива лінія, коло, а (7) - круг - частина площини, що обмежена колом)
Висновок: одні фігури - це замкнені криві лінії, а інші - частина площини, обмеженої замкненою кривою або ламаною лінією.
-Отже, сьогодні ми будемо часто звертатись до поняття площини, яка обмежена замкненою кривою лінією.
2. Бесіда.
- Якщо пофарбувати в нашому класі двері і підлогу, на що піде більше фарби? Чому?
- Кажуть, що площа підлоги більша за площу дверей. Чому?
III. Мотивація навчальної діяльності
- Для чого, на вашу думку, потрібно знати, що таке площа?
- Як ви думаєте, люди яких професій часто користуються даною величиною?
IV. Закріплення нового матеріалу у зовнішньому мовленні.
1. Введення поняття «Квадратний сантиметр».

- В яких одиницях вимірюється довжина?

-Як на вашу думку, чи може площа вимірюватись в м,см, дм, м? Чому? (бо ми лічили її квадратиками).

- Які виміри у квадратиків?

- Накресліть квадрат з стороною 1 см.

-Це квадратний сантиметр - одиниця вимірювання площі. Записується так:  1см2


2. Робота з підручником. Вправа № 578
V. Розвиток математичних умінь учнів.

1. Повторення порядку виконання дій у виразах з дужками

2. Самостійне розв’язування виразів № 579

3. Колективне розв’язування задачі № 580  зі складанням короткого запису.

VI. Підсумок уроку.
Рефлексія. Технологія «Мікрофон»:
-Що на уроці вдалося найкраще?
-Над чим ще доведеться попрацювати?
-З якою новою величиною познайомились на уроці?
-Як можна виміряти площу?
-Що таке 1 см²?
-Як порівняти плащі фігур?
VІI. Домашнє завдання . № 581,  № 582 та переглянути відео.












 
 

Комментариев нет:

Отправить комментарий