понедельник, 11 января 2021 г.

 

12 січня


Літературне читання

Тема.Підсумковий урок за розділом «Як не любить той край…»

Мета. Систематизувати знання учнів з розділу; розвивати увагу, мислення, пам’ять, зв’язне мовлення; удосконалювати навички свідомого і виразного читання; виховувати повагу до минулого.

Хід уроку

1. Перевірка домашнього завдання.

2. Узагальнення знань учнів за розділом «Як не любить той край…»
(Дати усно відповіді на питання с.78)
3.Домашнє завдання. Виконати тестові завдання та підготувати відповіді на питання с. 78.
1. Яка квітка уособлює почуття любові до рідної землі?(1б)
а) калина;          б) євшан;                 в) лілія.
2. З чим Олександр Олесь порівнює степ зимою?(1б)
а) з килимом;                  б) з периною;               в) з пухом
3. Де знаходиться Опішня?(1б)
а) на Київщині;                      б) на Полтавщині;                  в) на Сумщині.
4. Яке місто стоїть над річкою Уж?(1б)
а) Ужгород;                          б) Золочів;                      в) Мукачеве.
5. Хто викопав ставок біля козацького села?(1б)
а) запорожці;                 б) селяни;                           в) літні люди.
6. Речення " Така краса, висока і нетлінна, що хоч спинись і з Богом говори" належить до твору...(1б)
 а)"Степ";          б) "Як не любить той край";             в) " Усе моє все зветься Україна".
7. З’єднай  назву твору з автором.(1б)
«Як не любить той край...» *                    * Анатолій Качан
«Євшан» *                                                  * Григір Тютюнник
«Я хочу на озеро Світязь...» *                    * Володимир Сосюра
«Летючий корабель» *                              * Марко Вовчок
«Ласочка» *                                              * Ліна Костенко
«Літній ранок» *                                       * Надія Кир’ян
8. Пригадай твір, запиши його назву  та автора.(1б)

·         Воно мені світить і світить,

 Таке воно в світі одне. __________________________________________________________________

·        Долиною повилась річечка, наче хто кинув нову стрічку на зелену траву.

__________________________________________________________________

9. Пронумеруй пункти плану до твору «Ласочка» в правильній послідовності.(2б)

 😛Друзі – рибалки.

  😛Довга зима.

 😛Нова зустріч з Ласочкою.

 😛Ранок.

 😛Незвичайний гість.

10. Продовж  речення.

В радісному опішнянському розписі відображені жовтогарячі соняшники, …

11. Що потрібно було робити людям з твору В.Сухомлинського «Не забувай про джерело», щоб ставок не щез.(1б)

Математика

Тема. Обчислення площі прямокутника. Розв'язування задач на спільну роботу.

Мета. Ознайомити учнів із правилом обчислення площі прямокутника та закріплювати вміння розв'язувати задачі на спільну роботу.

Хід уроку

I. Мотивація навчальної діяльності.

-       Що таке площа? (Площа - математична величина, її можна порівнювати, вимірювати, обчислювати).

-      Які одиниці вимірювання площі ви вже знаєте?

II. Ознайомлення з правилом знаходження площі прямокутника.

1. Первинне закріплення матеріалу за № 584.
2. Вивчення правила (с. 96).
3. Виконання завдання № 585.
— Як обчислити площу першого прямокутника?

(4 ∙ 3 = 12 (см2), або 3 ∙ 4 = 12 (см2).)

— Як обчислити площу другого прямокутника?

(5 ∙ 2 = 10 (см2), або 2 ∙ 5 = 10 (см2).)

4. Закріплення вивченого.
— Знайдіть усно площу прямокутника, якщо:
довжина — 8 см, ширина — 3 см;
довжина — 10 см, ширина — 4 см;
довжина — 13 см, ширина — 5 см.
5. Завдання № 590(усно)
III. Розв’язування задачі на спільну роботу № 588.

План розв’язування.

1)           Скільки ц сіна вистачає коровам на один день?

2)           Скільки ц сіна вистачає вівцям на один день?

3)           Скільки ц сіна вистачає коровам і вівцям разом на один день?

4)           На скільки днів вистачить цього сіна для корів та овець разом?

IV. Рефлексія. Підсумок уроку.
- Яке завдання на уроці сподобалось найбільше?
- Що далося найлегше?
- З якими труднощами зіткнулись, над чим треба попрацювати додатково?
- Так для чого нам потрібно вміти вимірювати площу?
- Як знайти площу прямокутника?
- В яких одиницях вимірюватимете площу кімнати? кришки парти? сторінки зошита?
V. Домашнє завдання. Виконати тест "Площа прямокутника", вивчити правило на с. 96 та перегляньте відео.

Тестові завдання до теми «Площа прямокутника» 

Запитання 1(1б)

Формула обчислення площі прямокутника:
варіанти відповідей
а)S = a  b
 б)S = a + b
 в)S = a  2 + b  2
г)S = a - b
Запитання 2(1б)

Знайди рядок з правильними відповідями.

варіанти відповідей
а)32 см, 50 см, 72 см
б)32 см², 500 см², 62 см²
в)32 см², 20 см², 72 см²
г)32 см², 50 см², 72 см²
Запитання 3(1б)

Обчисли площу прямокутників.

варіанти відповідей
а)9 см² і 12 см²
б)16 см² і 34 см²
в)18 см² і 32 см²
г)18 см² і 36 см²
Запитання 4(1б)
Довжина прямокутної земельної ділянки 120 м, а ширина 70 м. Яка площа земельної ділянки?
варіанти відповідей
а)840 м²
б)8400 м²
в)190 м²
г)8400 м
Запитання 5(2б)
Довжина поля 345 м, а ширина на 84 м менше. Яка площа поля? Визнач вираз до розв'язання задачі.
варіанти відповіде
а)345  ( 345 − 84)
б)345  ( 345 + 84)
в)345  84
г)345  ( 345 : 84)
Запитання 6(1б)
Площа квадрата 400 см ². Яка довжина сторони?
варіанти відповідей
а)40 см
б)10 см
в)15 см
г)20 см
Запитання 7(1б)
Є прямокутники зі сторонами 1 см і 7 см, 2 см і 6 см, 3 см і 5 см, 4 см і 4 см. Який з цих прямокутників має найбільшу площу?
варіанти відповідей
а)1 см і 7 см
б)2 см і 6 см
в)3 см і 5 см
г)4 см і 4 см
Запитання 8(1б)
Обчисліть, яку площу має земельна ділянка, якщо її довжина 456 м, а ширина – у 12 разів менше?
варіанти відповідей
а)17328 м ²
б)1738 м ²
в)18328 м ²
г)17322 м
Запитання 9(1б)
Довжина рулону килимового покриття дорівнює 30 м, а ширина становить 1/10 його довжини. Визнач площу рулону килимового покриття.
варіанти відповідей
а)90 м²
б)60 м²
в)300 м²
г)900 м²
Запитання 10(2б)

Довжина сторони квадрата ABCD - 4 см. Знайди площу другої фігури.

варіанти відповідей
а)20 см²
б)16 см²
в)24 см²
г)22 см²

Українська мова

Тема: Числівник як частина мови.
Мета: ознайомити учнів з частиною мови — числівником, дати початкове уявлення про числівник, його роль у мовленні; вчити впізнавати серед слів числівники, ставити до них питання скільки?, який?, котрий?, котра?, котре?, котрі?, правильно вживати у мовленні та застосовувати набуті знання про числівник на практиці; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати бажання краще знати українську мову.

Хід уроку

I. Мотивація навчальної діяльності.
Запишіть прислів’я і підкресліть в ньому слова один, сто.
Краще один раз побачити, ніж сто разів почути.
- На яке питання вони відповідають?

II. Повідомлення теми і мети уроку.

- Отже, сьогодні вивчимо нову частину мови – числівник. Також на уроці ми дізнаємось, що таке числівник, на які запитання він відповідає, будемо вчитися знаходити числівники в тексті та грамотно їх писати.
Відеопрезентація « Мовка і Суржик. Частина мови – числівник»



-Подумайте, для чого ми вивчаємо цю частину мови? Де в житті вона нам пригодиться?

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Виконання вправи 216 (усно)

2. Ознайомлення з правилом на с. 111



3. Виконання вправи 218 (письмово)

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

Лінгвістична гра «Відшукай зайве слово»

Чотири, один, п’ятірка, шостий.

Ходять, п’ять, сидять, стоять.

Восьмий, далекий, давній.

Бігти, червоніти, їсти, п’ятий.

V. Підсумок уроку.

- З якою новою частиною мови ви ознайомились?
- Які слова називаються числівниками?
- На які питання вони відповідають?
VІ. Домашнє завдання. с.112 впр.219, вивчити правило на с. 111 та переглянути відеоурок.





 

Комментариев нет:

Отправить комментарий