Година спілкування-тренінг "Один за всіх і всі за одного", 4 клас

Тема. Один за всіх і всі за одного
 Мета: довести учням важливість того, що вони є колективом, однією силою; учити аналізувати почуття, які виникають під час зустрічі з несхожими на нас людьми; розвивати вміння працювати в групі, висловлювати свої думки, спілкуватися, слухати одне одного; виховувати почуття дружби, колективізму, взаємодопомоги.

Хід заняття
1. Організаційний момент
- Діти, у нас сьогодні незвичайна година спілкування. Це спілкування – тренінг.На ньому ми більше дізнаємося одне про одного, бо ми колектив, створимо формулу успіху та складемо рекомендації, які б допомогли здружити наш колектив, в якому б усі розуміли один одного, поважали думку кожного, підтримували один одного.
Девіз нашого заняття:
Один за всіх і всі за одного –
                       Команди дружної ось правило найперше.
             Товаришів підтримуй ти будь – що,
          Адже в команді все робити легше!
Для початку давайте виконаємо вправу «Привітання» для того, щоб створити групи.
             Тут зібрались друзі: один, два, три,
                                                Ти і я, і ви, і ми: один, два, три.
                                             Посміхнись комусь ліворуч,
                                             Посміхнись комусь праворуч.
                                             Ми одна сім’я.
(На рахунок «один», «два», «три» об’єднатися у групи)
Діти об’єднуються у групи і займають свої місця.
- Давайте пригадаємо правила роботи в групах.
1. Довіряти, одне одному.
2. Не просто відповідати, а міркувати.
3. Бути активним.
4. Доброзичливість і посмішка.
5. Говоримо по черзі не перебиваючи одне одного.
6. Підтримуємо порядок на парті.
7. Поважаємо думку співрозмовника.
8. Сперечаємось без крику й образливих слів.
- А зараз давайте спробуємо з’ясувати ключові слова нашого заняття.

2. Мозковий штурм
- Якщо ви добре заспівали пісню, і вам зааплодували – це успіх?
- Якщо грали в якусь гру і перемогли – це успіх?
- Якщо ви чогось прагнули і досягли мети – це успіх?
- Отже, перше ключове слово – «успіх»

3. Марійка – психологічний роздум
 - Сподіваюся, що цей психологічний роздум «Марійка» спонукає вас замислитися над тим, чи вмієте ви жити в колективі, піклуватися одне про одного, не ображати, підтримувати?
На партах лежать підготовлені серця, вирізані з червоного паперу. Читається текст. Діти повинні відривати від серця шматочки, коли дівчинці буде неприємно, боляче.
Прокинулася вранці Марійка й згадала, що вона забула розповісти своїй подрузі Тетянці,яку цікаву зачіску зробила вчора сама собі. Хутчій поснідавши, дівчинка кинулась до подружки. Та якраз на кухні закінчувала сніданок. Марійка відчинила двері:
- Привіт, Таньо, ти знаєш …
- Ти чому взута? Швиденько піди роззуйся.
Марійка роззулася і тільки зайшла до кухні, щоб розповісти Тані про зачіску, як Таня випалила:
- Йди швиденько вдягайся, бо ми в школу запізнюємось!
Марійка перестала посміхатися, вийшла з кухні.*
Перед тим, як вийти з будинку, Марійка згадала про пов’язку на чергування.
- Тетянко, пов’язка потрібна в школу…
- І про що ти тільки думаєш? Це що, зараз про це треба згадувати? Чому ти раніше не сказала?*
 На порозі школи Марійка зустріла Катерину. Дівчинка підбігла до однокласниці, щоб розповісти, який цікавий твір вона написала. Цілий вечір сиділа.
- Катерино, я хочу тобі сказати, що твір, який нам задали на сьогодні…
- Проходь, Марійко, по швидше, потім, бачиш, як народу багато, а мені потрібно чергувати.*
Марійці стало сумно і вона подивилася у вікно, а Володька Дмитрів, перший бешкетник у їхньому класі, вигукнув:
- Петренко, знову ти у вікно дивишся й про щось своє думаєш! Ну й дивачка. З космосу чи що до нас прилетіла?*
Діти, що стояли неподалік залилися гучним сміхом. Раптом залунав дзвоник і весь клас почав заходити до кабінету.
Марійка не поспішала, їй зовсім не хотілось іти разом з ними і називати їх своїми однокласниками.
Вона плакала.*
- Діти, прокоментуйте, що залишилось у вас від серця Марійки? Чи не бачите ви себе на місці героїв? А ви вмієте вислухати свого товариша? Ви готові його зрозуміти, підтримати у важкій ситуації? В чому проявляється піклування одне про одного?
Отже, кожен сам замислиться над своїм моральним обличчям і ставленням до своїх однокласників. Потрібно вміти слухати, розуміти, піклуватися одне про одного, не ображати, підтримувати.

Ключове слово до формули успіху  - Розуміння

4. Вправа «Біла ворона»
Учням роздати смужки виготовлені з різнокольорового паперу. Учитель пропонує піднятися тому, хто залишився без пари.(За кольорами)
Учитель бере за руку того, хто мав папірець білого кольору.
- Що ти відчула, коли зрозуміла, що тобі немає пари? Чи потрапляла ти в класі в подібну ситуацію? Яким були ваші відчуття, коли ви зрозуміли, що ви у парі? Що ви відчуваєте до самотнього учасника? Чи хотіли б ви опинитися на місці цієї дитини? Чому?
 У житті часто доводиться потрапляти в такі ситуації. І не завжди ми ставимо себе на місце того, хто опинився самотнім. Чи потрібна допомога, підтримка людям, які з якоїсь причини, залишались сам на сам?

Ключове слово до формули успіху  - Допомога
- Отже, який ми висновок можемо зробити із цієї вправи?
(Потрібно завжди допомагати один одному, підтримувати, не залишати наодинці зі своїми проблемами).
5. Гра «Добрі слова»
У кожного з вас є смужка  паперу, і підписана вашим іменем. Напишіть на ній одну зі своїх найкращих якостей. Передайте смужку своєму сусідові. А вже сусід напише на ній вашу привабливу рису, а ви – його. Потім візьміть свою смужку і напишіть, чого ви найбільше хочете і поясніть.

Ключове слово до формули успіху  - Дружба
Або можна провести гру «П’ять добрих слів»
Гра «П’ять добрих слів»
У кожного з вас є долонька, зроблена з паперу і підписана вашим іменем. Напишіть на одному з пальчиків одну зі своїх найкращих якостей. Передайте долоньку своєму сусідові. А вже сусід на одному з пальчиків напише вашу привабливу рису, ви – його. Працюєте в групах по 4 – и чоловіка. Потім, коли долонька повернеться до вас, на останньому пальчику ви напишете, чого ви найбільше хочете і поясніть.
Ключове слово до формули успіху  - Дружба

Отже, формулою успіху є розуміння, дружба, допомога
- а зараз давайте створимо рекомендації, які допоможуть здружити колектив.
(На дошці написані слова: кожен, всі, один, кожну, спільне, а групам роздаються слідуючі висловлювання)

· У колективі має бути …обговорення.
· … може висловлювати свою думку.
· … говоріть, а всі слухають.
· … версію обговорюємо в колективі.
· Завжди узгоджуємо … рішення.

6. Підсумок тренінгу
- Час швидко плине в наш тренінг добігає до кінця.
І  насамкінець сьогоднішньої години спілкування, я пропоную всім дітям встати, вийти із – за парт, взяти один одного за руки, подивитися в очі, посміхнутися, адже дружба починається з посмішки, і передати тепло у ваших долоньках по колу. Візьміть того , хто праворуч від вас за руку, назвіть його ім’я і скажіть йому побажання. Коли усі висловляться, стисніть одне одному руки й скажіть: «Хай буде так!» Нехай приємні слова, які ви сказали один одному стануть підтвердженням дружніх відносин у нашому класі.

7. Дати завдання групам для уроку – проекту з українського читання «А дружити, треба вміти»

Завдання групам:
Група 1 «Дослідники»
Дізнатись, що означає слово «дружба» і вказати ознаки дружби.
Група 2 «Пошуковці»
Визначити «помічників» та «ворогів» дружби.
Група 3 «Чомусики»
Розгадати кросворд і дібрати до нього ключове слово.
Група 4 «Літератори»
Відшукати в шкільній бібліотеці вірші, казки, оповідання про дружбу та підготувати поради для хлопчиків і дівчаток, що потрібно робити і як потрібно діяти, щоб мати багато друзів.



Комментариев нет:

Отправить комментарий