Урок – тренінг з основ здоров'я у 3 класі на тему «Допомога і обов’язки в сім’ї»



Урок – тренінг з основ здоров'я у 3 класі на тему «Допомога і обов’язки в сім’ї»
Мета:розширити уявлення учнів про допомогу і обов’язки в сім’ї;спонукати учнів допомагати батькам та іншим членам родини, виявляти розумну ініціативу; виховувати дбайливе ставлення до здоров’я всіх членів родини, повагу до старших членів родини.
Очікувані результати.
Учні повинні:
- усвідомити, що члени родини дбають один про одного у різний спосіб;
- уміти допомагати батькам та іншим членам родини, виявляти розумну ініціативу.
Хід уроку – тренінгу
I. Вступна частина
1. Привітання
Діти стають у коло, промовляють:
«Доброго ранку! Доброго дня!
Всім ми бажаєм здоров’я й добра!»
2. Знайомство
- Хоча ми давно вже знайомі, але я пропоную вам назвати своє ім’я і коротко розказати про свою сім’ю і що полюбляєте робити разом зі своєю родиною.
Моя сім’я складається з …
3. Повторення правил тренінгу
- Пропоную пригадати правила тренінгу.
1. Правило піднятої руки.
2. Слухати тренера.
3. Бути активним.
4. Цінувати час.
5. Не відсиджуватись.
6. Поважати думку інших.
7. Не перебивати доповідача.
4. Вправа «Реклама»
- Кожну сучасну спаву прйнято розпочинати з реклами. Тож прорекламуємо наш урок – тренінг.
Ми будемо:
Урок буде:
                    ● активні
● працьовиті;
                    ● креативні
                 ● розвиваючий
                 ● продуктивний
                 ● цікавий
5. Вправа «Очікування»
- Ви прийшли на цей урок і не знаєте чим будемо займатися сьогодні. Але звісно розмірковуєте про це, чогось очікуєте від сьогоднішнього уроку.  Перед вами на партах  - стікери – квіточки. Напишіть на них своє ім’я і що ви очікуєте від цього уроку. Прикріпіть їх на дошці внизу лісової галявини.
II. Основна частина
1.Мотивація навчальної діяльності
(На дошці плакат з малюнком будиночка)
- Яким має бути ваш дім, квартира?
(Чистим, затишним, теплим, світлим, привітним, просторим, радісним…)
- Чому?
(Приміщення в якому ми живемо впливає на наше здоров’я)
- Хто повинен дбати про добробут в сім’ї?
2. Повідомлення теми і мети уроку – тренінгу (Слайд 1)
- Сьогодні на цьому уроку – тренінгу ви дізнаєтесь про родинні стосунки, про те яку роботу ви можете виконувати самостійно  в себе вдома, а яку разом зі своїми рідними.

3.Інформаційне повідомлення вчителя
- У кожній сім’ї є багато різних справ. Їх можуть виконувати всі члени родини. Можна домовитись, яку роботу будуть виконувати дорослі, а яку діти. Але слід враховувати зайнятість, можливості й інтереси кожного. Є спільні справи, які вся сім’я виконує разом.У кожній родині піклуються один про одного. Батьки забезпечують вас усім необхідним для життя і ваше завдання допомагати їм. Ваша праця і добрі вчинки зроблять сім’ю щасливішою. А для того,шоб на все вам вистачало сил треба бути міцними і здоровими.
- Тож, зараз пропоную вам трішки порухатись.
 4. Руханка (Слайд 2)
( « Тостер,грінка!», « Атоми, молекули»)
5. Робота в групах. Завдання групам (Слайд 3)
1 група «Пізнайки»
Записати домашні справи, які може виконати хлопчик.
2 група «Допитливі»
Записати домашні справи, які може виконати дівчинка.
3 група «Наполегливі»
Записати спільні справи, які може всі сім’я виконати разом.
4 група «Розумники»
Намалювати, що ти більш всього любиш робити вдома.
Групи презентують свою роботу.
6. Вправа «Мікрофон» (Слайд 4)
- Кожен із нас повинен любити і поважати свою сім’ю.
Закінчи фразу «Я люблю свою сім’ю тому, що…»
- Бережіть та любіть своїх близьких і рідних Вам людей!» (Слайд5)
Пам’ятка (Слайд 6)
Турбота про здоров’я щоднини, обов’язок усіх членів родини(Слайд 7)
IV. Заключна частина.
1. Тест «Так чи ні?»
Якщо ти згоден з тим, що почуєш, скажи: «так» або «ні».
Щоб твоя сім’я жила весело і щасливо, потрібно:
⃰ Шанувати старших.
⃰ Вітати зі святами одне одного.
⃰ Допомагати одне одному.
⃰ Часто сваритися.
⃰ Піклуватися одне про одного
⃰ Разом мандрувати.
⃰ Готувати приємні сюрпризи.
⃰ Робити, що заманеться.
⃰ Піклуватися про менших братиків і сестричок.
⃰ Дуже пізно лягати спати.
⃰ Цілий вихідний день бавитися і гуляти.
⃰ Приховувати свої неприємності.
2. Гра «Інтерв’ю» (Слайд8)
- Розкажіть про свої обов’язки в родині?
- Про кого з членів родини ви найбільше піклуєтесь? Як саме?
- Чи приносить це вам задоволення?
3. Вправа «Зворотній зв’язок»
- Повернемось до наших очікувань. Чи справдились вони? (Учні за бажанням висловлюють свої очікування, які отримали під час уроку – тренінгу. Кожен бере свою квіточку і прикрашає нею лісову галявину.)

Продовж речення «Сьогодні на тренінгу я дізнався проте, що …
Сьогодні на тренінгу я зрозуміла, що…»
4. Вправа «Прощання»
Діти стають в коло, беруться за руки і промовляють : «Бажаємо здоров’я собі, своїй родині  і всім людям на нашій Землі!»
- На цьому наш урок  - тренінг завершено. Дякую вам  діти за плідну роботу, а нашим гостям за увагу. Здобувайте нові знання , а головне любіть і поважайте свою родину.

Комментариев нет:

Отправить комментарий